«

»

Z obrazu, který koupila hlavně kvůli rámu, se vyklubal milionový nález

Foto: Pixabay

Miliony vám může přihrát nejen výhra ve Sportce, nýbrž i návštěva ve vetešnictví. A třebaže nemáte smysl pro umění a v malbách slavných autorů se moc nevyznáte, pořád existuje byť jen velice malá pravděpodobnost, že si domů úplně náhodou odnesete milionový nález. Přesně to se v roce 2017 stalo ženě z New Hampshire, která si přála zůstat v anonymitě.

Obraz koupila jen kvůli hezkému rámu

Výherní výsledky Sportky mohou mít různou podobu. Třeba takovou, že ve vetešnictví narazíte na dlouho ztracený a velmi vzácný obraz. Žena, která vetešnictví čas od času navštíví, přitom obraz koupila jen kvůli jeho rámu. Do něj chtěla později zasadit něco svého. Jaké měla štěstí, když si právě s touto činností dala na čas. Obraz, který koupila už v roce 2017, jí nějakou dobu visel na stěně. V mezičase se nálezkyně zúčastnila řady internetových diskuzí. Možná jí intuice napovídala že dříve, než plátno z rámu vyřeže, musí prověřit, o jakou malbu se jedná. A právě diskuze s lidmi, kteří jsou blázni do umění, jí uspořila miliony. Kdyby totiž plátno nahradila jiným, nikdy by za vzácný obraz v aukci neměla možnost utržit až 5,7 milionu korun. Právě na takovou částku se odhaduje výsledek aukce, která proběhne v druhé polovině září. Částka může bezesporu vystoupat ještě výše.

Obraz byl namalován pro potřeby knihy Helen Huntové

Když si obraz vzali pod lupu odborníci, shodli se na tom, že jej namaloval americký malíř a ilustrátor Newell Converse Wyeth v 30. letech minulého století. Obraz vznikl pro potřeby knihy Ramona, kterou napsala spisovatelka Helen Huntová. Ačkoliv se po tomto díle v minulosti pátralo, nikdo jej nedokázal najít. Obraz tak pravděpodobně putoval od majitele k majiteli a válel se po vetešnictvích. Žena, která díky jeho nálezu nejspíš dost zbohatne, jakoby vyhrála ve Sportce!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru