«

»

Za deset korun deset tisíc?

Foto: wikipedia

Představte si, že svých 10 korun několikanásobně znásobíte na finální částku 10 tisíc! Která investice tohle dovede? Najdete ji třeba u Fortuny pod záštitou číselné loterie 3 z 21. Při minimálním vkladu je tady opravdu možné vyhrát částku až 10 000 Kč. Loterie může navíc hráče zaujmout i tím, že jim ponechává více možností volby. Ostatně volba či série jednotlivých rozhodnutí je pro loterijní hry typická. Ať už hráč hraje Sportku či sází na výherní výsledky Šťastných 10, vždy závisí na jeho volbě.

Loterie, to je dlouhá šňůra jednotlivých rozhodnutí

Ačkoliv je každá loterie orámována nějakými základními pravidly, ve většině případů ponechává hráči většinu rozhodovacích pravomocí.

Úplně první jeho volbou je, zda si loterii vůbec vsadí. Jako další na řadě je výběr jednotlivé loterie a že má český hráč opravdu z čeho vybírat. Kromě loterií společnosti Sazky se nabízí i ty od Tipsportu či Fortuny. A když už se hráč ke konkrétní loterii dopracuje, opět stojí před dalšími rozhodnutími. Volí čísla, výši sázky, počet slosování, přesný termín slosování, volí možnost doplňkové hry. Třeba u Sportky vás promeškaná volba Šance může připravit o pohádkový Superjackpot.

Co se konkrétní hry 3 z 21 týče, ponechává na sázkaři rozhodnutí, zda si vsadí 3 čísla, 2 čísla nebo pouze jedno jediné číslo. Když už se ale hráč nějak rozhodne, musí za své činy nést následky. V tomto případě je to skutečnost, že pokud hráč vsadí dvě čísla, musí uhodnout obě dvě. Pokud uhodne jen jedno ze dvou, prohrává celou sázku. Tady si můžete všimnout zásadního rozdílu mezi hrami z loterie 3 z 21 a loterie Trojka taktéž od Fortuny. V Trojce totiž hráč tipuje 3 čísla a výhra je odstupňovaná podle toho, kolik čísel ze tří uhodne.

Volba je jen na vás. A platí to nejen v loterii. Celý život je jedno rozhodnutí za druhým. A jaká pravidla pro rozhodování platí? Tak například rozhodnutí neuspěchat, rozhodovat se s čistou hlavou, také umět se rozhodnout jenom sám za sebe.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru