«

»

Za nedovolenou rychlou jízdu vyfasoval Fin pokutu téměř tři miliony korun

Foto: Pixabay

Až vyhrajete ve Sportce, možná budete mít problém pustit nohu z plynu vašeho nového nablýskaného luxusního vozu. Když pomineme bezpečnost, je tady ještě další aspekt, který by vás mohl zarazit. Že po výhře v loterii budou všechny pokuty snadno splatitelné? Neřekli bychom! Fin za jednu nedávno zaplatil 121 tisíc eur (to je zhruba 2,9 milionu korun).

Ve Finsku za rychlost pokutují opravdu přísně

O přísnosti finského pokutového systému se nedávno přesvědčil vysoce postavený manažer Anders Wiklöf. Ten spíše sází na každodenní dřinu, než na výherní výsledky Sportky. I proto si sem tam nejspíš dovoluje přidat plyn a to i v rizikových místech a o dost více, než je rozumné. Konkrétně na souostroví Alandy mezi Finskem a Švédskem mu byla naměřena rychlost 82 km/h. tam, kde byla dovolena maximálně padesátka. A protože se finský pokutový systém dívá nejen na míru překročené rychlosti, nýbrž i na plat, který pokutovaný řidič vydělává, hodilo to Andersovi Wiklöfovi 121 tisíc eur (to jsou necelé tři miliony!). I proto radíme sundat nohu z plynu i v případě, že máte na účtech miliony. Rychlostí přes 80 kilometrů v hodině o ně můžete klidně přijít.

Pro piráta silnic to rozhodně není první milionová pokuta

Zdalipak si z toho pirát silnic dělá hlavu, to nelze posuzovat. K činu se skrze média přiznal a dokonce uvedl, že to není jeho první milionová pokuta. V roce 2018 mu podobným způsobem zmizelo z účtu přes 1,5 milionu korun. O pět let dříve to bylo 2,3 milionu korun. Je vidět, že si na své nešvary Fin umí vydělat. A co vy? Šlápnete na plyn po tom, co vyhrajete ve Sportce? Nebo budete i nadále raději dodržovat rychlost?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru