«

»

Za videohru chtěli zaplatit dolarovou bankovkou s nominální hodnotou milion dolarů

Foto: Pixabay

Výhra ve Sportce vám rozváže ruce ohledně nakupování i kapesného, které můžete svým dětem rozhodně zvýšit. Pak nebudou mít potřebu hledat peníze v šatní skříni svých rodičů a platit falešnými bankovkami. Případ, který se stal v Uherském Hradišti na začátku roku 2016, zaměstnal policisty, kteří celou událost museli prověřit.

Neměl nic drobnějšího než bankovku s hodnotou milion dolarů 

Výherní výsledky Sportky vám dovolí koupit si kteroukoliv videohru na světě. Co ale dělat v případě, když peníze na vytouženou věc jednoduše nemáte? Jedenáctiletý chlapec z Uherského Hradiště si s tím hlavu nelámal. Ve skříni u rodičů totiž našel dolarovou bankovku s nominální hodnotou jednoho milionu dolarů. No jen si představte to bohatství. Kdyby taková existovala, vynesla by chlapci videohry za 23 milionů. Kamarádce, které peníze předal a která mu slíbila, že mu za ně videohru koupí, se bankovka sice nezdála, i přesto se však rozhodla ji použít. Ve směnárně však tvrdě narazila.

Obsluha směnárny zavolala na dívku policisty

A protože platit falešnými bankovkami je trestné, zavolala obsluha směnárny na dívku policisty. Ti museli dnes už úsměvný a nejspíš již dávno zapomenutý případ prověřit. Dívka je dovedla až k chlapci, který musel použití milion dolarové bankovky vysvětlovat nejen policii, nýbrž i svým rozzlobeným rodičům. Rozrušený otec si nakonec vzpomněl, že si tuto bankovku kdysi přivezl z dovolené a že se jednalo o reklamní předmět. Celá věc se nakonec vysvětlila. No není tohle lepší než výhra ve Sportce? Na videohru si nejspíš kluk musel nechat zajít chuť. Alespoň do té doby, než si to u rodičů vyžehlil. A zatímco nuly navíc na této bankovce byly na škodu, u výhry v loterii by naopak byly přínosem.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru