«

»

Za zveřejněné intimní fotky vysoudila 27 miliard korun

Foto: Pixabay

Že k sumě peněz, kterou klidně můžete vyhrát v Eurojackpotu, může vést strastiplná cesta, ví Američanka s iniciály D. L. své. Její expřítel totiž neunesl rozchod a na sociálních sítích i jinde na internetu zveřejnil její lechtivé fotografie, které mu v době vztahu posílala. K tomu ji navíc psychicky vydíral, na což jsou americké soudy obzvlášť háklivé. I proto přistoupily k výjimečnému exemplárnímu trestu a uložili pachateli povinnost zaplatit odškodné ve výši 1,2 miliardy dolarů (v přepočtu zhruba 27 miliard).

Pohádkových miliard se nejspíš nikdy nedočká, i tak si může užít pocitu zadostiučinění

Výherní výsledky Eurojackpotu vás mohou vynést do pohádkových výšin, a to zejména tehdy, když trefíte jejich horní strop. O blaženost se však může postarat i pocit zadostiučinění, který má Američanka s iniciály D. L. po rozsudku, který v Americe nedávno padl. Americký soud tam řešil spor dvou bývalých milenců, kteří nezvládli svůj rozchod. Respektive nezvládl to muž partnerky, který zveřejnil její lechtivé snímky, které mu v období vztahu posílala. Své bývalce tak prakticky zničil život, protože se postaral o to, aby se fotky donesly úplně všem. A za to mu soudy v Americe vyměřily nebývale vysokou pokutu. Bylo mu nařízeno, aby své partnerce za újmu zaplatil v přepočtu 4,5 miliardy korun. K tomu mu však soud přiklepl dalších 22,5 miliardy korun jako exemplární potrestání pro ty, kteří by se něčeho podobného chtěli v budoucnu také dopustit. Je jasné, že tak vysokou sumu Američanka z bývalého ani za mák nevymámí, jistý efekt to však má.

Jedná se o zatím nejvyšší odškodné v této věci

I maximální výhra v Eurojackpotu se s tímto odškodněním nemůže srovnávat. Ačkoliv americké soudy přikleply už řadu vysokých pokut a a odškodnění, toto je bezesporu jedno z nejvyšších. V minulosti byla oběť podobného případu odškodněna 152 miliony korun, což se s 27 miliardami nedá vůbec srovnat.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru