«

»

Zaplatili byste za kreslený vtip 4 miliony?

Foto: Pixabay

Výhra v loterii Sportka může být dostatečně vysoká na to, abyste si koupili kreslený nadčasový vtip z roku 1993 za 4 miliony korun.  Když odmyslíme fakt, jak těžké je vyhrát v loterii, dalším oříškem bude vtip od karikaturisty Petera Steinera znovu získat. Nedávno se totiž prodal.  Kupec, který jej nedávno koupil v přepočtu za 4 miliony korun, ho do prodeje znovu jen tak nedá. Žadonil o něj dlouhých 30 let.

U nadčasového vtipu jeho autor s takovým úspěchem nepočítal

Vtip dvou psů u počítačů, z nichž jeden z nich má tlapku na klávesnici a ten druhý mu povídá „na internetu neví nikdo, že jsi pes“, se do redakce dostal se složkou dalších kreslených vtipů karikaturisty Petera Steinera. Ani on nepočítal s tím, že jej časopis New Yorker vybere a v roce 1993 otiskne. Tento úspěch ho sice potěšil, ale zároveň zmátl. Na začátku přitom vtip neměl takový úspěch jako v průběhu dalších let. Úspěch přišel až s časem a vývojem internetu. I dnes, to je po třiceti dlouhých letech, je stále svěží a velmi aktuální. No neutraťte pak za něj výherní výsledky Sportky, byť ve výši 175 tisíc dolarů (v přepočtu již zmíněné 4 miliony korun).

O vtip lidé projevovali zájem už před lety

V roce 1993 byl internet nedostupný pro většinu lidí. Je tedy jasné, že popularita vtipu rostla až časem. V roce 1995 byl například inspirací pro jednu divadelní hru o chatovacích místnostech. Vtip se začal tisknout na trička, hrníčky a jiné předměty. Dokonce o něj projevil zájem Bill Gates, který v roce 1995 zaplatil 200 dolarů za to, aby mohl vtip použít ve své knize. Na nedávnou koupi tohoto vtipu, který byl za tu dobu použit tolikrát, reagoval i samotný jeho autor. Ten mimo jiné řekl, že je fajn, že jeho vtip rozesměje i po třiceti letech… zkrátka žádná ohraná písnička.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru