«

»

Život v izolaci může být tím, co si po výhře v loterii budete přát

Foto: Pixabay

Že vás vyčerpává přeplácanost dnešního světa? Ztrácíte se v jeho rychlém tempu a nemáte čas na to, co byste rádi dělali? Potom není nad to vyhledat izolovaný ostrůvek v Irsku a tam s hrstkou dalších sousedů zapustit kořeny. Lákavé? Možná! Ale bez výhry ve Šťastných 10 spíše v nedohlednu. I když… možnost tady přece jen je. Irská vláda nabízí v přepočtu 1,9 milionu korun tomu, kdo se přestěhuje na jeden z 23 vybraných irských ostrovů. Celá věc je spíše komplikovanější. Přitom fakt, že jsou ostrovy prakticky odříznuté od pevniny, je ten nejmenší háček.

S miliony na účtu můžete klidně žít jako trosečník

Výherní výsledky Šťastných 10 nemusí znamenat život v luxusu a radovánkách. Naopak se můžete po umoření hypotéky a splacení veškerých vašich závazků se zbytkem odebrat tam, kde tolik peněz potřebovat nebudete. A ještě můžete kasírovat řekněme dotaci na rekonstrukci vašeho domu. Podmínkou je, že budete chtít zapustit kořeny na jednom z 23 celkem nehostinných irských ostrůvků. Právě na nich chce irská vláda probudit život. Ostrovy jsou však odříznuty od pevniny a podmínkou proplacení peněz je, že na nich už vlastníte svou nemovitost. Těch je na ostrovech dostatek. Vzhledem ke komplikovaným životním podmínkám se většina lidí přestěhovala na pevninu. To chce ale irská vláda změnit, a proto se rozhodla uvolnit nemalé finanční prostředky. Tak možná po tom, co vyhrajete v loterii, si budete moci koupit nemovitost na ostrově a být jedním z těch, kteří budou tvořit místní komunitu. Jen vy, ostrov a loď nebo vrtulník jako pojítko s venkovním světem. No není to úžasné?

Terapie klidem

Není to poprvé, co někdo nabízí život na ostrově. A přitom vůbec nemusíte žít jako trosečník. Pravdou však je, že ve většině případů to štěstí ve Šťastných 10 potřebovat budete. S penězi na účtu si pak konečně budete moci dopřát klid, ticho, digitální detox a spojení se sama sebou… v dnešní době takřka nemožné a podobající se výhře v loterii!

4.5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru