«

»

Účtenková loterie – přihlášení a registrace se při losování neobešly bez potíží

Foto: uctenkovka.cz

ÚČTENKOVKA – přihlášení a registrace ZDE

 

Účtenková loterie se při losování stala terčem hackerů

Ve středu 15. listopadu proběhlo první losování státní loterie Účtenkovka, kterou provozuje ministerstvo financí. Rozdáno bylo přes 21 tisíc cen v hodnotách od 100 korun až do 1 milionu korun. Losování probíhalo během středečního dne, výsledky výherních účtenek měly být ale uveřejněny přesně v 19:00 hodin na webové stránce Účtenkovky. Ta ale měla tříhodinový výpadek trvající až do 22:00 hodin kvůli zahraničním hackerům.

Ti napadli web Účtenkové loterie tak, aby to vypadlo, že je přetížený, tudíž se na něj nemohli dostat hráči, kteří byli zvědaví, zda něco vyhráli. Pravděpodobně šlo o problém nazývající se Distributed denial of service (DDoS), při kterém je web přehlcený požadavky z obrovského množství počítačů, a proto nefunguje. Výsledky tedy zveřejnilo ministerstvo financí na svých webových stránkách a výherci, kteří jsou v loterii zaregistrováni, se mohli podívat na výsledky i do svých účtů v Účtenkovce. Těm nezaregistrovaným byl zasílán e-mail anebo SMS zpráva, jakou částku vyhráli a jaká účtenka byla ta výherní. S výsledky v den losování Účtenkovky bezproblémově fungovala taktéž tato stránka 777cz.eu

Následující den opět oficiální stránky fungovaly bez potíží. Dodavatelská firma se snaží zajistit taková opatření, aby se podobná situace už nikdy neopakovala. Další losování proběhne 15. prosince, do kterého už můžete přihlašovat listopadové paragony. Ve hře bude opět 1 milion korun, osobní automobil, 300 tisíc korun, 200 tisíc korun, 100 tisíc korun a mnoho menších částek.

4.2/5 - (14 votes)

19 komentáře

Chci napsat komentář

 1. Vanas Jan

  ano souhlasím

 2. Hartlová Silvia

  Chtěla jsem se zeptat, jakou mám uvést celkovou částku, když je na paragonu celková částka a pod ní uvedena sleva a celková cena po slevě.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   částka z účtenky by měla být ta, kterou jste nakonec zaplatila.

 3. eliška gyšovová

  nemohu se přihlásit na svůj účet. A mohu zadat účty za celý měsíc najednou?

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   ano účtenky můžete zadat najednou, například za celý prosinec až do 12. ledna 2018. Není ale vhodné nechávat registrace na poslední chvíli, abyste termín nepropásla.

   777cz.eu

 4. Magdalena

  Dobrý den. Stále mě nejde zaregistrovat účtenky. Jsem tak tupá?

  1. Magdalena

   Dobrý den. Stále si nemůžu zadat do počítače účtenky. Co dělám špatně ?

   1. 777cz.eu

    Dobrý den,

    zkuste si účtenku nejprve ověřit zde http://adisspr.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_pub/eet/uct/overeni.faces

 5. Drahuše Míšková

  Nemohu se zaregistrovat do účtenkové loterie. Nevím, co dělám špatně. Drahuše.

 6. Drahuše Míšková

  Nemohu se zaregistrovat do účtenkové loterie. Co dělám špatně?

 7. Hana Kutáková

  Ani já se nemohu zaregstrovat. Poraďte jak na to?Hanka

 8. srb petr

  jsem zaregistrovaný ale nemohu se přihlásit k dalšímu zadání účtenky

 9. M.Franeková

  Dobrý den chci se zeptat na účtenku z lékárny, při registraci bylo napsáno, že není registrovaná. Lékárna Rohožník Praha 9 DIČ CZ04947380.
  Děkuji

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   Dobrý den,

   podívejte se prosím do vrchní části této stránky na: ÚČTENKOVKA PRAVIDLA a dále v pravidlech zvolte poslední nabídku: PROBLÉMY.

   777cz.eu

 10. Klimešová

  Dobrý den
  ptám se ,proč nejdou zaregistrovat účtenky z Penny??
  pracně natukám všechna čísla a až dojdu na místo CZ , chybí Z, mají tam jen C/ a číslo k tomu co s tím mám asi 15 účtenek které jsou bez CZ–konkrétně Penny Hustopeče u Brna.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   CZ nikam vkládat nemusíte, zkuste číslo, které je za ním. Ideálně si ještě před tím účtenku ověřte zde: http://adisspr.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_pub/eet/uct/overeni.faces
   Nebo můžete pro radu kontaktovat Účtenkovku na tel: 233 037 402 (v pracovní dny) a nechte se přes automat přepojit na operátora.

   777cz.eu

 11. Marta Procházková

  Nevím proč mi nejde provést registrace asi něco dělám špatně

 12. Janina

  Už jsem se vícekrát ptala, proč u výher nikdy není oznámen výherce. Hraji útenovku úplně od samého začátku, byla od té doby spousta slosování a nevyhrála jsem vůbec nic. Jen k číslům BKP VŽDY BEZ UVEDENÍ JMÉNA VÝHERCE nevzbuzuje ve mě důvěru. To není Sazka nebo Sportka, kdy nejsou známa jména. V účtenovce jsou jména při registraci známá. Výhry a ty nejvyšší a další vyšší peněžité, které by stály za tu všechnu námahu, nejsou uvedeny jmény, co vyhrané auto nebo milion, ale i jiné vyšší ceny, ale nic se nedozvíme NIC neříkajícími BKP kody. Dokdy se účtenovka a výhry provozovat? Já dosud marně ztráícm spousty času od začátku účtenovky – bez jakékoliv výhry která by za tu námahu stála za to.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   jména výherců Sportky a dalších loterií, pokud jsou výhry statisícové či milionové, jsou známá také, když je výherci přijdou osobně do Sazky nahlásit a poradit se na způsobu výplaty, stejně jako jména výherců, kteří sází přes internet, a přesto se nezveřejňují, protože to u nás zákon nenařizuje, (a to je jedině dobře). Žádný výherce milionů nestojí o závist a stovky žádostí o finanční výpomoc…

   A stejné je to i s Účtenkovkou.. Navíc jakékoliv zveřejněné jméno by vám k ničemu nebylo, pokud dotyčného neznáte a nemůžete si ověřit, že skutečně vyhrál.

   777cz.eu

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru