«

»

V Účtenkovce se chystá změna! Konec nečitelných účtenek?

Foto: 777cz.eu

Účtenky mají být lépe čitelné a obsahovat scan

Státní Účtenková loterie Účtenkovka začala teprve minulý měsíc a za pár dní – 15. listopadu, proběhne její první slosování s vyhlášením výsledků. Během této krátké doby se už ale našel jeden nespokojený soutěžící, který donutil provozovatele Účtenkovky k jejímu vylepšení.

A v čem se tedy bude vylepšovat? Účtenkovku může hrát kdokoliv starší 18 let. Stačí jen opsat několik číslic a písmen z paragonu a jste v soutěži až o milion korun anebo nový automobil. Jenže slepý člověk bez pomoci někoho jiného sám účtenky do soutěže nepřihlásí. I pro zdravého člověka je někdy velký problém rozpoznat co je co a správně vše opsat.

Dokonce ani čtečky na rozpoznání číslic a písmen 100% neurčí všechny znaky. Navíc telefon při načítání znaků účtenky musíte držet bez hnutí v určité vzdálenosti a poté načtený text zkontrolovat a popřípadě upravit. A tohle opravdu nezvládne slepý člověk. Na tento fakt upozornil muž z Brna, který sám nevidí.

Ministerstvo financí se problémem zbývá a pravděpodobně přidá na paragony ještě scan, který bude stačit naskenovat pomocí čtečky anebo mobilního telefonu. Účtenka se tak načte a nebude nutné vypisovat všechny údaje po jednom.

4/5 - (8 votes)

13 komentáře

Chci napsat komentář

 1. Antonín Martina

  Připomínky k registraci:

  Po vyplnění údajů nutných pro registraci a přihlášení se objevuje hlášení, že "údaje nejsou správné" příp. úplné. Považuji proto za vhodné, aby nesprávně uvedené údaje  nebo políčka v nichž údaje chybí, byly při tomto hlášení označeny červeně nebo jiným způsobem. 

  Domnívám se , že by se tím usnadnilo zpracování – je zbytečně časově náročné

 2. Ant.Gruber

  Dobrý den,chtěl bych se zeptat jakým způsobem lze účtenky z minulého měsíce odstranit z počítače. Děkuji za odpověď. Gruber

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   nelze. Jen si v záložkách můžete nastavit účtenky pro minulé losování, aktuální losování atd..

   Pěkný den, 777cz.eu

 3. Ing. Jan Hlavsa

  Mám účtenky, které nejdou zaregistrovat a není jasné proč.
  Jak opravit špatně vložený záznam. Opakoval jsem jeho vložení, které někdy poomohlo a jindy ne.Takové účtenky mám 4?
  Proč musím opakovat test, že nejsem robot, když z jakéhokoli důvodu prověrka účtenky nedopadla dobře?
  Proč byly nasazeny tak slabé servery, které nezvládají provoz a objeví se odmítnutí?

  Některé stavy s nimiž se běžně setká uživatel nejsou vysvětleny.

  Myslím si, že tento SW patří svým řešením ke slabším, tak jak bývá u státních zakázek v ČR zvykem. Chybí dostatečné testování. (viz. registrace vizidel). Za ty prachy jste si nemohli najít lepší firmu?

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   účtenku si můžete ověřit zde a zjistit tak, zda je součástí EET a zda údaje zadáváte správně: http://adisspr.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_pub/eet/uct/overeni.faces

   Test je proti automatizovaným internetovým robotům a nemá přímo z Účtenkovou loterií nic společného.

   Pro ostatní dotazy můžete zavolat na podporu Účtenkovky tel: 233 037 402.

   Pěkný den, 777cz.eu

 4. Maláková Věnceslava

  Dobrý den, mám dotaz, vyplním registrační formulář, odešlu a dojde mi emajl, že účtenka nebyla zaregistrována. Ovšem důvod odmítnutí chybí. Když se pokouším ji podruhé registrovat, sytém to odmítne. A mám jedno vylepšení. Nešel by mezi jednotlivými položkami používat enter? Děkuji. A taky neví, zda jsem zaregistrována nebo ne. Něco jsem se pokusila vyplnit, ale nevím, jak to vyplnění dopadlo.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   pokud systém odmítne opětovný pokus o registraci, pak to bude tím, že uvádíte údaje, které jste už jednou uvedla. Každou účtenku je totiž možné se stejnými údaji zadat jen jednou. Je tedy potřeba vložit údaje nové s opravenou chybou.

   To, zda jste registrována, zjistíte tak, že se pokusíte do hráčského účtu Účtenkovky přihlásit. Zadáte kontaktní údaj a heslo, případně pokud heslo nevíte, klikněte pod ním na: Zapomenuté heslo a poté na: Resetovat heslo.

   Co se týče vylepšení, tak to my neovlivníme, neboť účtenkovku neprovozujeme. Můžete ho ale zaslat na podporu Účtenkovky Email: info@uctenkovka.cz

   Pěkný den, 777cz.eu

 5. vaclav

  Dobrý den. Obdržel jsem e.mail, že jsem v prvním slosováním vyhrál 100,- Kč. Dosud jsem však výhru na účet neobdržel. Můžete mi sdělit kde a jak to můžu reklamovat? Děkuji za odpověď

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   výhry by měly být vypláceny buď 17tý den v měsíci anebo 2. den měsíce následujícího, v závislosti na tom, kdy jste účet k převodu zadal. V příštím týdnu by vám tedy výhra z Účtenkovky měla přijít, jinak kontaktujte podporu na emailu: info@uctenkovka.cz

   Pěkný den, 777cz.eu

 6. Petr

  Ty účty fakt néjdou někdy přečíst,jak kdyby to dělali naschvál Hruška Odry

 7. Otakar Štejnar

  pět krát po sobě od stejného obchodu jsou účtenky zaregistrované a pak najednou účtenka přijata není,že system
  ji nezná.Je to paradox,protože se to stává dost často.

 8. Jirka

  Na účtence není BKP ani FIK . Je uvedeno placeno kartou nepodléhá EET Můžete mi na to odpovědět ? Děkuji

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   od března 2018 nepodléhají platby kartou EET, a to na základě rozhodnutí soudu. Evidence účtenek placených kartou je pro obchodníky pouze dobrovolná.

   777cz.eu

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru