«

»

Během závodů ve Velké Británii se ztratili holubi za půl miliardy

Foto: pixabay

Až vyhrajete ve Sportce a nebudete vědět co s penězi, dejte se na chov holubů. Je to sice poměrně drahý koníček, ale závodní holub, který do cíle doletí jako první, vám vydělá část investovaných peněz zpět… pokud se tedy cestou do cíle neztratí jako asi tisícovka holubů letos v červnu ve Velké Británii. Předběžná škoda byla vyčíslena na půl miliardy korun.

I po výhře v loterii je dobré se něčím zaměstnat

Tučné výherní výsledky Sportky jsou příslibem nicnedělání. V práci podaná výpověď a nohy hozené na stůl však nemusí být jedinou činností, kterou po výhře ve Sportce podniknete. Naopak můžete nově nabyté moře času využít pro koníček, například pro závodní holuby. Vypiplat závodního holuba vás bude stát čas a nějaké peníze. Cena nejlepších holubů se dokáže vyšplhat až deseti milionům za kus. O to větší radost pak ale budete mít, když váš závodní holub dorazí do cíle a vydělá vám slušný balík peněz zpět. Je to možná stejný pocit, jako kdybyste trefili šťastná čísla Sportky. Jak se ale ukázalo i sladký pocit vítězství vám může zhořknout v ústech, když se vaši holubi během závodu nevysvětlitelně ztratí. Přesně to se stalo letos v červnu ve Velké Británii.

Naprosto nečekaný konec závodů

Stejně jako sázkaři Sportky, všichni hráči i holubí nadšenci se musí smířit s možností prohry. Avšak to, co se stalo během závodů v britském okrese Cambridgeshire, nikdo nečekal. Asi tisícovka holubů do cíle v Peterborough v severovýchodní Anglii nedorazila. Ačkoliv se počasí ten den jevilo jako ideální, pořadatelé i účastníci závodu jsou přesvědčeni, že právě počasí mohlo holuby zmást a odchýlit je od letu. Holubi se při letu řídí podle elektromagnetického pole Země, a například série minitornád (pouhým okem ze země neviditelná) je mohla vychýlit z osy. Něco podobného se podle pořadatelů holubích závodů stalo před šedesáti lety. Někteří holubi se po nevydařených závodech začali objevovat v Nizozemsku, v Irsku nebo dokonce na Mallorce. Chovatelům je to samozřejmě líto, protože je k holubům kromě investovaných peněz pojil i velmi blízký chovatelský vztah. Většina chovatelů měla holuby od mláďat, a proto je taková událost rozhodně zamrzela.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru