Píše se rok 2014 a médii obletěla zpráva, že nejmenovaný sázející čelí pokutě za sázení u nelegální společnosti. Pokuta dosahuje téměř miliónu korun a více méně má jít o zastrašující případ pro ostatní nelegální sázkaře. Jen klid. Pro pravidelné sázkaře Sportky, Eurojackpotu, Šťastných 10 a jiných známých loterií opakujeme, že jde o rok 2014 – tedy jen o ohlédnutí do minulosti. A že je řeč o nelegálních sázkařských společnostech, jejichž činnosti chtěl stát zamezit. Respektive se státu nelíbil ušlý zisk.
Ještě předtím, než vešel v platnost nový loterijní zákon
Jestli nakonec sázkař pokutu musel či nemusel zaplatit, to nevíme. Co víme je fakt, že to celé se odehrálo ještě předtím, než vešel v platnost nový loterijní zákon, který s sebou v roce 2017 přinesl podstatné změny.
Tehdy byl ještě stát na nelegální sázkařské společnosti svádějící hráče k hazardu krátký, a tak se snažil cílit hlavně na české sázkaře, na které svými opatřeními dosáhnout mohl.
Od roku 2017 se to má tak, že společnosti, jež chtějí v Česku provozovat sázkařskou činnost, musí získat pro činnost potřebnou licenci. Zodpovědnost se tak přenesla z hráče na provozovatele.
Vystavená pokuta jako paradox pro hráče, který trhl jackpot
Pokud patříte mezi hráče, jež pravidelně čekají na výsledky Sportky, určitě si umíte představit, jaké to pro dotyčného sázkaře muselo být. Už přijmout fakt nevýherního tiketu je dost těžké, natož se ještě k tomu ocitnout v téměř miliónovém mínusu. A co teprve, kdyby vyhrál a z výhry mu po odečtení zbylo jen pár drobných…