Ztratit peněženku je opravdu špatné. A to v ní nemusíte mít velký obnos peněz ani výherní tiket Sportky, aby vám to zkazilo náladu. Ono bohatě stačí, když kvůli tomu musíte na úřad pro nové papíry. Na světlo světa ztracená peněženka paradoxně vyleze až po povinném kolečku na úřadě. Když ale svou peněženku najdete až po několika desetiletích, je to důvod k úsměvu. Podobně to má Američan Paul Grisham (91), který svou peněženku našel po dlouhých 53 letech, tedy v době, kdy už na její ztrátu dočista zapomněl.
Peněženka ztracená na Antarktidě
Paul Grisham mohl po 53 letech otevřít svou ztracenou peněženku po tom, co mu ji poslali z Antarktidy. Právě tam před tolika lety pracoval na meteorologickém výzkumu a na Antarktidě také ztratil svou peněženku. Ta se teď nedávno našla v meteorologické stanici zapadlá za skříňkami. Díky dokladům se podařilo zjistit totožnost majitele, který už na svou koženou peněženku s mnoha kartičkami uvnitř zapomněl. V peněžence bylo vše tak jako v době ztráty – teď už propadlý řidičák, poukaz na nákup piva v hospodě, která už možná pivo ani nečepuje a další věci, které už teď mají pouze upomínkovou hodnotu. Paul Grisham může být rád, že v peněžence neměl výherní tiket do loterie. Zatímco na vyzvednutí výhry ve Sportce máte jeden rok, v Americe jsou lhůty mnohem kratší. Nicméně v případě ztráty, která trvala přes pět desetiletí, by zde i mnohem delší lhůty byly k ničemu.
Po výhře v loterii můžete vzít na výlet i svou peněženku
Až trefíte výherní výsledky Sportky, můžete vzít na výlet, podobně jako Paul, i vaši peněženku. Třeba na Antarktidu, na kterou jsou zájezdy opravdu drahé. Lepší variantou, než peněženku někde ztrácet nebo zapomínat, je ta, že ji pořádně provětráte. Že neradi nakupujete? Teď možná, ale po výhře v loterii nakupování s největší pravděpodobností přijdete na chuť.