Pokud Extra Renta nevychází, nezbývá, než miliony vydělat nějak jinak. Může to být lehčí, než si myslíte. Dvaadvacetiletý student z Indonésie Sultan Gustaf Al Ghozali prakticky přes noc vydělal více než jeden milion dolarů.
Nemusíte mít míry modela/modelky, aby o vaše fotografie měli ostatní zájem
Vydělat peníze lze i jinak než výhrou v Extra Rentě, třeba i prodejem svých fotografií. Přitom nemusíte vypadat kdovíjak skvěle, abyste přes noc utržili přes 21 milionů korun. Své o tom ví dvaadvacetiletý student počítačových technologií, který se před pěti lety (nejspíš na začátku svého studia) začal pravidelně fotit na tom samém místě a se stejným výrazem ve tváři. Zajímalo ho, jak moc se během studia změní. Potom ale dostal nápad své fotky nabídnout jako tak zvané NFT (nezaměnitelné tokeny). Jedná se o podobu digitálního vlastnictví. Nezaměnitelné tokeny (non-fungible tokens) jsou v dnešní době hitem. Používají se k prokázání vlastnictví věci, která existuje pouze v digitálním světě. Přitom může jít o umělecká díla, hry, různé historicky cenné příspěvky na sociálních sítích, SMS zprávy a tak podobně. Jak vidíte, výherní výsledky Extra Renty můžou mít různou podobu.
Přes noc v balíku
Dvaadvacetiletý mladík přitom ani nedoufal, že o jeho fotografie bude takový zájem. Své fotky původně nabízel za tři dolary (za jeden snímek). Později se překvapivě ukázalo, že jedna jeho fotografie klidně může mít i cenu 0,247 ETH (asi 17 tisíc korun). A protože byl zájem opravdu velký, přes noc na mladíkově účtu přistálo neuvěřitelných milion dolarů (21,5 milionu korun). Za toto bohatství si student plánuje pořídit své vlastní animační studio a samozřejmě se jím pochlubit rodičům, což ještě neudělal. Mladíkovi samozřejmě gratulujeme.
Pro představu jedním z nejdražších nezaměnitelných tokenů je digitální dílo s názvem Everydays: The First 5000 Days, které vytvořil Mike Winkelmann a jedná se o koláž 5000 digitálních obrázků. Minulý rok se toto dílo vydražilo za 69,9 milionu dolarů.