Velký úspěch slaví americké ministerstvo spravedlnosti, které vypátralo a zabavilo bitcoiny v hodnotě asi 3,6 miliardy dolarů (v té době zhruba přes 76,5 miliardy korun). Ty se pojily k hackerskému útoku na burzu kryptoměn Bitfinex, který se stal před 6 lety. Touto akcí dalo ministerstvo jasně najevo, že dokáže sledovat veškeré toky peněz, a to nehledě na jejich podobu. Výhra v Extra Rentě vám také může koupit nějaký ten bitcoin.
Až vyhrajete v loterii, můžete mít o své finance větší obavy
Až vám výherní výsledky Extra Renty přinesou výhru, mohou se k vám dostavit obavy ze spravování tak velké částky. V tom případě vás ale může uklidnit informace, že pomocí různých metod lze sledovat veškeré toky peněz, a to i ty virtuální. Americké ministerstvo financí si na svůj účet připsalo rekordní konfiskaci financí, a to tehdy, když po dlouhém sledování zadrželo manžele z New Yorku, kteří virtuální měnu „prali” přes různé transakce.
Zabavené množství virtuální měny je opravdu závratné, a to přes 76,5 miliardy korun. Tyto bitcoiny byly při hackerském útoku odcizeny burze Bitfinex asi před šesti lety. V té době měly ukradené bitcoiny hodnotu přes 70 milionů amerických dolarů. Současná hodnota ukradené kryptoměny se přitom vyšplhala až na 4,5 miliardy dolarů.
Po výhře v Extra Rentě možná i vy začnete nakupovat v kryptoměnách.
Možná vás překvapí, že i virtuální měna se tak zvaně „pere”
Praní špinavých peněz si obyčejný smrtelník představí spíše v souvislosti s běžnou měnou. Se vzestupem virtuální měny je však dobré mít na paměti, že i ona podléhá praktikám, které jsou typické pro normální peníze. Lze ji ukrást a následně i vyprat, o čemž svědčí tento případ. Manželé z New Yorku přitom nejsou podezřelí přímo z krádeže kryptoměny v roce 2016, nýbrž jen z praní virtuální měny za pomoci podezřelých transakcí. Mohou však být vodítkem k těm, kteří krádež provedli.