«

»

John Koza odstartoval šílenství se stíracími losy

foto: depositphotos

Mnohem lákavější, než vyplňovat čísla do sloupečku Sportky, pro někoho může být setření stíracího losu. Princip stíracích losů vymyslel americký vědec a počítačový expert John Koza. Ten vynalezl algoritmus, který každému losu zaručoval absolutně náhodný výsledek. Když se poté spojil s marketingovým odborníkem Danielem Bowerem, dal v roce 1974 v americkém Massachusetts vzniknout úplně prvnímu stíracímu losu na světě. Losy později zuřivě stírala nejen Amerika, nýbrž celý svět.

Stírací losy jako velké lákadlo

Většina lidí, kteří stojí nohama pevně na zemi, si od stíracích losů zaručené velké výhry neslibuje. To si spíš vsadí Sportku. Ve skutečnosti velká spousta z těchto lidí losy kupuje i s přesvědčením, že jsou nevýherní. Jsou totiž výborným a stále neokoukaným dárkem pod stromeček či k narozeninám. Zkrátka něco, čím neohromíte, ale ani neurazíte. A když si s tím pohrajete, například los zarámujete a dopíšete k němu něco vtipného, můžete překvapit i sami sebe vaší kreativitou. Cena loterijních losů u nás se pohybuje zhruba od 10 Kč do 500 Kč a jsou k dostání ve velmi atraktivním provedení.

Loterijní losy jsou jako chameleoni. Svým provedením se umí dokonale přizpůsobit trhu. A proto se můžete setkat s jinou vizáží losů na Vánoce a se zase jiným vzhledem losů o Velikonocích.

První stírací los v Česku (Československu) se objevil v roce 1989 a jmenoval se „Spartakiádní hra”. Pamětníci si ale vzpomenou i na stírací losy s názvem „Tutovka” nebo „Vánoční kometa” (což byl pro zajímavost nejdražší stírací los své doby).

Jak vybrat los s nejvyšší pravděpodobností výhry?

Není rozumné vybírat los podle výše slibované výhry. Stejně jako u Sportky a jiných loterií je dobré kouknout na pravidla hry, které najdete na zadní straně každého losu, kde zjistíte výherní jistinu (u losů se pohybuje mezi 50 až 70 procenty). Ještě více informací se dozvíte na internetových stránkách dané společnosti v pravidlech hry. Teprve tam se můžete dozvědět například to, že hlavní výhra je spojena pouze s jedním jediným výherním losem. To je tedy jako hledat jehlu v kupce sena. Popravdě řečeno i tu jehlu v kupce sena byste možná našli snáz. Z herního plánu se lze také dozvědět, kolik losů z celkového množství daného do prodeje obsahuje druhou nejvyšší možnou výhru a tak podobně.

Zkrátka není vhodné do loterijních losů vkládat velké naděje. Hrejte a stírejte je s rozumem. Může se totiž stát, že za dlouhé roky, co budete losy kupovat „proškrábete” obrovský balík peněz.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru