«

»

Nudného zaměstnance vyhodili z práce, ten chce na firmě vysoudit 11 milionů korun

Foto: pixabay

Ne vždy se trefíte do celkového naladění nového firemního kolektivu. To však ještě neznamená, že nemůžete z této firmy pro sebe vytěžit maximum. Částku podobnou výhře ve Sportce teď po svém bývalém zaměstnavateli požaduje Francouz, který si nepřeje být označován jinak než pan T. Jeho šéf ho totiž označil za nudného suchara a z práce ho pro pracovní nedostatečnost propustil. To se pana T. samozřejmě dotklo a líbit si to nenechal. Za neoprávněné propuštění dal soud panu T. za pravdu. O konečné výši odškodného se bude teprve rozhodovat.

Každý zaměstnanec firmy musel být zábavný na maximum…

Výherní výsledky Sportky už se o vaši zábavu postarají, aniž by vás někdo do něčeho nutil. Avšak úplně jinak na tom byl pan T., který pracoval pro pařížskou konzultační společnost Cubik Partners. Celý případ mimochodem začal už v roce 2015, teprve teď se ale dočkal svého částečného vyřešení u soudu. Firma si mimo jiné zakládala na zábavném naladění svých zaměstnanců. Prakticky je nutila, aby se v rámci stmelování kolektivu účastnili nejrůznějších večírků po práci. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby byly dobrovolné nebo se nesly v normálním duchu. Jenže jak pan T. popisoval, tyto večírky často končily nadměrnou konzumací alkoholu, a dokonce i praktikami spojenými s promiskuitou, šikanou a konáním nejrůznějších přestupků. Není divu, že něčeho takového se spořádaný pan T. nehodlal účastnit. Věřil ale, že svým pracovním nasazením tuto svou neúčast dobře vyváží. To se ale spletl. Netrvalo dlouho a jeho zaměstnavatel ho propustil se slovy, že je nudný a zcela nevyhovující pro jejich firemní prostředí.

Soud označil vyhazov za neoprávněný

Nehledě na tom, jak zábavní jste už teď, výhra ve Sportce by z vás určitě udělala toho nejzábavnějšího člověka na světě. Nicméně bez ní se už baví i pan T., kterému soud uznal za pravdu, že vyhazov z firmy byl neoprávněný. Na čem se ještě musí pan T. se soudem shodnout, je výše odškodnění za újmu, kterou mu vyhazovem firma způsobila. Soud zatím panu T. přiklepl odškodnění ve výši 3000 eur (v přepočtu přes 70 tisíc korun). Pan T. nicméně své ponížení vyčíslil až na 11 milionů korun. O tom se ale bude teprve jednat.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru