«

»

Po výhře v loterii se možná dáte na umění

Foto: pixabay

Většinou vždy platilo, že umělec nemusí být bohatý, že stačí, když je bohatá jeho fantazie. V případě německého umělce Castella toto ale neplatí. Pro to, abyste vytvořili kostku z ryzího zlata vážící přes 180 kilogramů s hodnotou 11,7 milionu dolarů, nějaké peníze na účtu či aspoň dobré kontakty mít zkrátka musíte. Třeba se po výhře v Extra Rentě dáte také na umění…

Zlatá kostka v hodnotě přes 260 milionů korun stála v Central Parku je jeden den

Výherní výsledky Extra Renty vám umožní dělat věci, o kterých se vám ani nesnilo. Pro začátek bychom začali s něčím menším, než co vytváří německý umělec Castello. Jeho praktikami a především pak uměním šokovat a zaujmout pozornost se však inspirovat klidně můžete. Co umělec udělal? Postavil lidi procházející se v Central Parku před zlatou kostku. Respektive zlatou speciálně vylitou kostku postavil doprostřed Central Parku letos 2. února asi v 5 hodin ráno. Udělal to ještě v době, když se v parku nenacházelo mnoho lidí, a to větší překvapení to pro ně bylo. I vy budete mít po výhře v Extra Rentě na tyto a jiné skopičiny čas.

Nutno podotknout, že kostka byla vyrobena z ryzího zlata, má ostré hrany, váží přes 180 kilogramů a její hodnota se vyšplhala až na částku 11,7 milionu dolarů (přes 260 milionů korun). Do Central Parku byla umístěna za těch nejpřísnějších bezpečnostních podmínek a „zdržela” se tam pouhý jeden den. Pak se ještě přesunula na jednu významnou večeři na Wall Street.

Co tím chtěl básník, teda umělec, říct?

A co chtěl kostkou německý umělec Castello světu oznámit? Zaprvé jí chtěl propagovat prodej svého NFT (Non-Fungible Token). Zároveň však chtěl, aby lidé kostku vnímali tak, jak ji vnímá on sám, tedy jako symbol stability a odolnosti. Cílem bylo vytvořit něco mimo náš svět. Kostka ze zlata měla symbolizovat most mezi starověkým světem, kde vždy po staletí vládlo zlato a mezi novým krypto světem, do kterého ještě nejsou úplně všichni zasvěceni.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru