Představte si, že se ve ztrátách a nálezech jedné letecké společnosti někde možná nachází zaprášený kufr se 42 miliony korun… s největší pravděpodobností už ale peníze utratil ten, kdo je našel a nález nenahlásil. I vyhrát ve Sportce by bylo snazší, než najít tento kufřík. O to se aerolinky Emirates i sám majitel kufříku snažili už od roku 2007. Teď padl konečný verdikt. Aerolinky Emirates budou muset cestujícímu vyplatit všechny ztracené peníze a ještě 2,8 milionu navrch. To je ale krásné zhodnocení, že?
Místo obchodu ztráta finančních prostředků
Teprve až po výhře v Eurojackpotu nebo v jiné loterii budete moci říct, jaké to je cestovat s 42 miliony korun v příručním kufříku. Pravděpodobně však ani s výherními výsledky Eurojackpotu v kapse takové bláznovství nepodstoupíte. Že hotovost není bezpečná, o tom se přesvědčil nigerijský obchodník Orji Prince Ikem, který v roce 2007 do Číny vezl 1,63 milionu dolarů v hotovosti (to je v přepočtu přes 42 milionů korun). Kufřík měl původně jako příruční, na naléhání leteckého personálu jej však odevzdal do zavazadlového prostoru. Tam se po něm slehla zem. V Číně měl Nigerijec uzavřít obchod. Všechny peníze v kufříku ani zdaleka nebyly jen jeho.
Jen těžko budete po výhře v loterii upřednostňovat hotovost
I když je celý případ ztraceného kufříku postavený na hlavu, opravdu se stal. Je přinejmenším divné, že někdo ještě cestuje s tak velkou hotovostí. Další věc, která nám nesedí, je ta, že dal Nigerijec milionový kufřík vůbec z ruky. To je jako zahodit výherní tiket Sportky. Každopádně si teď může Nigerijec pískat, protože ztracené peníze za ta léta zhodnotil. To mu možná vynahradí problémy, které měl, když tenkrát dorazil na místo určení úplně bez peněz a zamýšlený obchod neuskutečnil.
Věříme, že ani po výhře ve Sportce se nikam s velkou hotovostí nechystáte. Bankovní převod je bankovní převod. I když i tady můžete poslat miliony omylem na jiný účet. Naštěstí v tomto případě za sebou peníze zanechají více stop, než onen milionový kufřík v roce 2007.