Dětský seznam pro Ježíška je proklatě dlouhý a na zaplacení součtu všech jeho položek byste potřebovali vyhrát v loterii? Ani se vám nedivíme. Kdyby se ve Sportce přece jen poštěstilo, můžete dětem pronajmout třeba celé hračkářstsví s tím, že nejoblíbenější hračky si děti mohou odnést s sebou domů. Kdybyste přece jen trefili výherní výsledky Sportky, mohly by příští vánoční dárky pro holčičky vypadat následovně.
Holčičky milují panenky, na některých můžete i zbankrotovat
První panenka Barbie objevila světlo světa v roce 1959, když byla vystavena na veletrhu hraček v New Yorku. Její stvořitelka Ruth Handlerová s manželem za ni sklidili velký úspěch a v prvním roce se prodalo přes 350 tisíc kusů těchto panenek. Postupem času na sebe panenka Barbie začala nabalovat řadu příslušenství, například Kena, její DreamHouse a další doplňky. Každý rodič ví, že už běžná nabídka panenek Barbie s příslušenstvím pořádně větrá peněženku a výhra ve Sportce by určitě přišla vhod.
Například v roce 1965 se objevila Barbie astronautka, v roce 1968 byla představena první afroamerická panenka Barbie. Panenka Barbie byla zkrátka na roztrhání. O svou vlastní panenku Barbie projevily zájem celebrity z celého světa. Vlastní panenku Barbie se svou podobou si nechala vyrobit například modelka Twiggy, zpěvačka Cher, herečka Audrey Hepburnová, dokonce i Ester Ledecká.
Z panenky Barbie se stala celebrita
Netrvalo dlouho a s panenkou Barbie začali spolupracovat slavní návrháři. Vůbec poprvé navrhl pro panenku Barbie kolekci šatů návrhář Oscar de la Renta v roce 1985, podobné spolupráce na sebe nenechaly dlouho čekat.
Tento humbuk kolem panenky Barbie vytvořil z některých kousků cenné sběratelské kusy, na které je potřeba napřed vyhrát ve Sportce. A kdybyste si mysleli, že po více jak 60 letech sláva Barbie panenky utichla, jste na omylu. Vášně vzbuzuje panenka Barbie dodnes třeba v aukčích síních. Zde jsou ceny některých sběratelsky cenných panenek Barbie:
– Barbie panenka LORRAINE SCHWARTZ BLING za 190 000 Kč byla vytvořena u příležitosti vstupu panenky Barbie na sociální síť Twitter. K této příležitosti bylo vytvořeno puze 12 kusů panenek a panenky byly prodávány spolu se šperky Schwartz v hodnotě několika stovek tisíc korun.
– Panenka Barbie The Original stojí přibližně 620 tisíc korun, jedná se o panenku v pruhovaných plavkách z první série.
– Barbie DE BEERS’ 40TH ANNIVERSARY byla vytvořena v roce 1999 ke čtyřicátému výročí uvedení panenky Barbie na trh. Ujmula se toho společnost, která obchodovala s diamanty, a proto panence nesměl chybět opasek se 160 diamanty. Cena této Barbie se vyšplhala na 1,9 milionu korun.
A to je jen střípek výčtu panenek Barbie, které běžná výplata nezaplatí… tak kdyby Sportka třeba vyšla, můžete si panenku Barbie koupit jako investici.