«

»

Ani miliony na účtu vám nezaručí střechu nad hlavou

Foto: depositphotos

Mohl bydlet v útulném, bezpečném a teplém domě, přesto raději zvolil život na ulici. Řeč je o italském bezdomovci, který před nedávnem umrzl na železničním nádraží v Miláně. Jmenoval se Umberto Quintino Diaco, bylo mu 75 let a jak se později ukázalo, na svém účtu měl přes 100 tisíc eur (to je v přepočtu asi 2,59 milionu korun). Že by výhra v Eurojackpotu na poslední chvíli? V tomhle případě se spíše jednalo o celoživotní úspory, které nestačil, nebo spíš nechtěl, utratit. O jeho finanční situaci se vědělo díky tomu, že všechny peníze v případě své smrti odkázal charitativní společnosti. Ta jen těžko uvěřitelný příběh vypustila do světa.

Raději žil jako bezdomovec

Těžko říct, co vedlo Umberta k tomu, aby pohodlnou pohovku u televize vyměnil za provizorní spaní na železničních nádražích. Podle okolí i rodiny trpěl Umberto psychickou poruchou. Rodnou Kalábrii opustil ve svých 17 letech a přestěhoval se do Mnichova. Od té doby o něm rodina neměla žádné zprávy. I když Umberto žil jako bezdomovec, nikdy byste to do něj neřekli, kdybyste napřed viděli jeho bankovní účet. Na účtu měl přes 2,5 milionu korun. Taková částka se na účtech lidí nepovaluje běžně, snad jen po výhře ve Sportce. Ještě neuvěřitelnější je fakt, že Umberto měl další půl milionu korun v akciích a cenných papírech. Na účet mu chodil důchod téměř 20 tisíc korun. I u sebe měl v době úmrtí asi 30 tisíc korun v hotovosti. Otázkou tedy je, proč si nějaké bydlení alespoň nepronajal? Proč se radši rozhodl mrznout na nádraží? Zřejmě na tom opravdu nebyl psychicky nejlépe.

Celoživotní úspory, které nenašly využití

Kde kdo by pro tučnou výhru ve Sportce našel využití. Ital Umberto celý svůj život střádal úspory, pro které žádné využití neměl. Pohádkový balík peněz nakonec skončil ve správě charity, kterou Umberto za svůj život často navštěvoval.

Tak vidíte, klidně můžete mít výherní výsledky Sportky v kapse, přesto z nich kvůli psychické nemoci nemusíte utratit ani korunu.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru