«

»

Milionář nechce své děti zatěžovat majetkem, a tak jim po smrti raději nic neodkáže

Foto: pixabay

Že ani děti milionářů nemusí mít na růžích ustláno, o tom svědčí případ Angličana jménem Dave Fishwick. Ten se ještě do roku 2008 živil jako prodejce mikrobusů. Jenže pak přišla krize a on se musel rozhodnout, jak se svým potenciálem naloží dále. Rozhodl se založit vlastní banku Burnley Savings and Loans, která by poskytovala úvěry hlavně firmám v jeho širokém okolí. Vyplatilo se, protože dnes je z něj milionář. Dave si však dobře uvědomuje, jaká cesta k bohatství vedla. A kupodivu ji nechce umetat ani svým dětem. O milionáři vznikl film s názvem Bank of Dave, který vysílá Netflix. Pokud vám výhra ve Šťastných 10 stále nevychází, můžete vyzkoušet Davův návod, jak se stát milionářem.

Aby si sám nemusel na živnost půjčovat, založil si vlastní banku

Dave Fish je Angličan každým coulem a ještě před rokem 2008 by o sobě nikdy netvrdil, že bude i milionář. Podnikal, to jo. Jeho příjmy však nebyly milionové. Když pak v roce 2008 přišla krize, začal jeho podnik prodělávat a hrozilo, že místo vysněného bohatství zabředne do půjček. Dave nejspíš usoudil, že pod lampou je největší tma, a tak aby unikl půjčkám, sám založil půjčkovou společnost… banku, peněžní ústav… říkejte tomu, jak chcete. Každopádně se zaměřoval zejména na živnostníky a firmy ve svém okolí a vyplatilo se mu to. O několik let později o sobě může říkat, že je milionář. Dětem ale nic odkazovat nehodlá. A co vy? Uhladili byste svým dětem cestu alespoň částečnými výherními výsledky Šťastných 10?

Nejdůležitější pro úspěch je podle něj pracovní morálka

Výhra ve Šťastných 10 může být stejně vrtkavá jako dědictví po vašem tátovi, když si ten usmyslí, že vás nebude penězi kazit. Přesně takhle totiž milionář Dave uvažuje. 99 % svého majetku hodlá na své smrtelné posteli rozdat. Svým dětem nechce cestu životem usnadňovat ne proto, že by je neměl rád, nýbrž proto, že z nich chce vychovat úspěšné lidi s dobrou pracovní morálkou. Co se ale know-how k jeho úspěchu týče, je tady vždy pro ně.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru