Jakou cenu může mít emotikon zdviženého palce, který jste v chatu s vašimi blízkými, kolegy nebo obchodními partnery použili jistě už nesčetněkrát? Představte si, že milionovou. Miliony můžete vyhrát ve Šťastných 10, můžete však o ně přijít, pokud špatně ukončíte konverzaci s vaším obchodním partnerem. Kanadský farmář Chris Achter si už nejspíš s nikým na WhatsAppu psát nebude. Jedna z posledních takových obchodních konverzací ho totiž vyšla v přepočtu na 1,3 milionu korun.
Zavázal se k dodávce lnu, který ale nedodal
Výherní výsledky Šťastných 10 vám pomohou zaplatit kdejakou pokutu. Vyhrát v loterii by teď potřeboval také farmář Chris Achter, který přes chat WhatsAppu komunikoval se svým obchodním partnerem – firmou South West Terminal. Ta mu do zprávy poslala mimo jiné i smlouvu, kterou objednávala 86 tun lnu. Na došlý dokument Achter reagoval posláním zdviženého palce nahoru. V reálu však neměl čas ani smlouvu pořádně přečíst. Doba pro dodání této suroviny uplynula a firma se Achterovi připomněla s tím, kde je jeho slíbený len. V tom Achtera zamrazilo, protože se necítil být zavázaný někomu len dodat. Žádný dokument totiž digitálně ani osobně nepodepsal. Celou situaci by možná vyřešilo opožděné dodání zásilky. Ovšem cena lnu se v důsledku krize vyšplhala strmě nahoru a za sjednanou cenu již nebylo možné len prodat. Firmu South West Terminal Achterovo jednání nakrklo natolik, že ho dala k soudu.
Věřil, že ho soud žaloby zprostí
Výhra ve Šťastných 10 nemusí být to jediné, co si v životě přejete. Někdy stačí jen správné rozhodnutí soudu. Toho se však Achter nedočkal. K jeho velkému údivu soud dospěl k závěru, že „zdvihnutý palec” sice není běžným podpisem, lze jej však považovat za jistou formu souhlasu. Achter tedy musí poškozené firmě zaplatit odškodné ve výši 1,3 milionu korun. Jak nemilé!