Stejně jako řada mladých lidí v Číně, také čtyřicetiletá Nianan pracovala v tiskové agentuře v režimu, který dobře znají snad jen Číňané. Práce od devíti do devíti šest dní v týdnu jí sice přinášela velmi slušný výdělek, ale na druhou stranu byla pořád pod tlakem. A protože si posteskla svým rodičům, ti neváhali a nabídli jí, aby se znovu stala jejich dcerou na plný úvazek. Mohli si to dovolit. Jejich důchody dohromady dají v přepočtu asi 330 tisíc korun. A tak své dceři všechno platí a dávají jí kapesné v přepočtu asi 13 tisíc korun. Nianan si tuto práci plnou lásky nemůže vynachválit. Aby také ne, vždyť je to něco jako vyhrát ve Šťastných 10!
Komu by se ve čtyřiceti nechtělo zpátky k bohatým rodičům?
Nianan si z hejtů, které se na její příběh na sociálních sítích lepí, nic nedělá. U rodičů je jí dobře. Ti ji nejenže dávají kapesné, ale také poskytují přepychový domov plný vymožeností. Aby se u nich Nianan nenudila, úkolují ji. Například jim často musí dělat řidiče a asi dvakrát do měsíce pak plánuje společný rodinný výlet. No nepodobá se tohle výherním výsledkům Šťastných 10? Samozřejmě, že ano! A i když se tento stav Nianan líbí, jak říká, stále se nezbavila svého nutkání neustále vydělávat. To je totiž v Číně běžné, i proto Niananin příběh vyvolává kontroverze. Většina mladých Číňanů ji označují za lenocha. S tím si ale ona nedělá těžkou hlavu. Koneckonců se může kdykoliv, když si usmyslí, vrátit zpátky do práce. Komu by se pak nechtělo zpátky do láskyplné náruče svých rodičů, že?
Zkuste svým rodičům navrhnout, že budete dcerou nebo synem na plný úvazek
Být znovu dětmi na plný úvazek, to by si přál nejspíš každý dospělý, kterému nevychází výhra ve Šťastných 10, a proto se musí každý den lopotit v práci. Dát nohy na stůl a nic nedělat si můžete dovolit buď jen v případě, že máte našetřeno, že jste vyhráli nebo máte podobně zazobané rodiče, jako má Nianan.