Ach ta roztržitost… dokáže nadělat pořádnou paseku! Kromě jiného umí také připravit výherce loterie o jeho pohádkový jackpot. Když vám propadne poukaz na wellness víkend, naštve vás to, že? Jak by s vámi pak zamávala zpráva, že jste nechali propadnout výhru ve Sportce? I to se totiž stává… a podle počtu zveřejněných případů i poměrně běžně.
Největší nevyzvednuté výhry, které propadly zpět loterijním společnostem
Sázkaři, jimž výsledky Sportky doposud výhru nepřinesly, mohou jen rozhořčeně kroutit hlavou nad nezodpovědností těch výherců, kteří si svou výhru nevyzvedli… a že je takových spousta. Například v roce 2012 v Británii jen tak propadla výhra ve výši téměř dvou miliard korun. Nikdo se o ni zkrátka nepřihlásil… nebo nemohl najít výherní tiket? Kdo ví! V roce 2015 potkal v Kalifornii stejný osud výhru v hodnotě jedné a půl miliardy korun, o kterou taktéž nikdo nejevil zájem. Podobné scénáře se udály i v roce 2006 v New Yorku a v Británii, kdy také nešlo o zrovna malou částku. Jenže výherci zkrátka nikde.
Zatímco majitelé nevýherních výsledků Sportky si při těchto informacích rvou vlasy, mnohem horší to mají ti výherci, kteří se o své výhře dozvěděli pozdě. Jen si to představte! Naštěstí většina z nich je pravděpodobně chráněná blaženou nevědomostí o tom, že vůbec kdy něco vyhráli…
Po výhercích se usilovně pátrá
Některé výhry zůstanou nevyzvednuty i přesto, že se po jejich majitelích usilovně pátrá prostřednictvím televize i novin. V případě, že se o výhru nikdo dlouho nehlásí, apelují loterijní společnosti na všechny sázkaře, aby si zkontrolovali své losy. Dokonce zveřejňují i terminál, kde byla šťastná sázka provedena. Bohužel, někdy je to marné.
A co vy? Myslíte, že vám by se to stát nemohlo? No, když myslíte… a co poslední slosování, už jste si kontrolovali svůj tiket? A co před dvěma týdny, když jste absolutně nic nestíhali?…