«

»

Vrátit nebo nevrátit?

Foto: pexels

Vrátit nalezené peníze nebo si je ponechat?

Stejně jako je nepravděpodobné, že trefíte jackpot Sportky, je na tom i skutečnost, že milióny najdete na ulici. Jak je ale vidět, najít velký obnos peněz jen tak se povalovat na chodníku je dokonce lehčí, než trefit výherní výsledky Sportky.

Tak třeba bezdomovec Elmer Alvarez v minulosti na ulici našel šek na 10 000 dolarů a poctivě ho vrátil majitelce Robertě Hostieové. Ta nevěřila vlastním očím, když se k ní šek vrátil a náležitě Elmera odměnila. Kdo by si myslel, že mu dala peníze, je na omylu. Místo toho mu velmi prakticky předplatila byt na půl roku dopředu, zaplatila mu kurz angličtiny i pracovní přípravný kurz. V neposlední řadě mu zařídila pracovní pohovor a dala mu tak šanci na slušný život.

Tohle však není jediný případ vrácení velké sumy peněz. Lepší pocit, než je výhra ve Sportce, zažil člověk, který v minulosti v předsálí německé banky ztratil v igelitce 7 000 eur a díky poctivému nálezci se k němu dostaly zpátky. Peníze našla Sandra Roscherová, která je ihned odevzdala u bankovní přepážky.

Osmdesát tisíc pro změnu našla žena v Klatovech v obchodním centru na záchodech. Na třicet tisíc volně se povalujících po zemi pak narazila i skupinka školáků v Brně. I oni peníze odnesli na policii.

Jde vidět, že poctivost nevymřela. Ještě aby jo. Ponechání si peněz, které vám nepatří, je trestný čin, za který hrozí i vězení. A kde končí nalezené a poctivě odevzdané peníze, o které se nikdo nepřihlásí? Ve většině případů v rozpočtu města nebo ve státní kase.

Tak si na své těžce vydělané nebo peníze těžce vyhrané v loterii dávejte pozor!

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru