Pokud neradi sázíte Eurojackpot, protože se bojíte, že nakonec všechny peníze utratíte a stanete se bezdomovcem, tak už nemusíte. Žebrání už totiž není tím, co bývalo a lze ho klidně „provozovat” přes internet. Nač celé dny klečet na tvrdém chodníku, když lze natočit krátká videa, která žebrání odmakají za vás?
Žebráci z Indonésie vzbuzují lítost přes internet
Pokud se bojíte, že Eurojackpot výherní výsledky v peněžence neudržíte, vaše obavy nejsou na místě. Naopak. Můžete se uklidňovat tím, že ani v případě, že skončíte jako bezdomovec, se nebudete mít tak špatně. Pokud si totiž bezdomovce představujete jako někoho, kdo celé dny v zimě i v horku klečí na kolenou a u nohou se mu povaluje pár drobných, není tato představa úplně přesná. Bezdomovci, hlavně ti v Indonésii, se naučili žebrat přes internet. Prostřednictvím krátkých videí, která publikují především na platformě TikTok, vzbuzují lítost u jejich uživatelů. Někteří z nich takovýmto bezdomovcům neváhají posílat virtuální dárky, které si později dotyční smění na peníze. Že by nová éra influencerů?
Bezdomovci lze dnes zaplatit i kartou
I byste se nad žebrajícím mužem nebo ženou slitovali a pár drobných mu/jí dali, ale většinou u sebe máte jen kartu? A v čem je problém? Žádný, pokud potkáte bezdomovce, který si nechává říkat „poctivý Abe”. Pochází z Detroitu a je jediným bezdomovcem v zemi, který bere karty. Všechny platby probíhají přes bezpečnou aplikaci. Abe má i webovou stránku, přes kterou pomáhá dalším bezdomovcům nebo upozorňuje na falešné žebráky. Na ulici je už deset let, a proto dělá co může, aby se měl lépe. Na nápad s kartou přišel v době mírnějších zim. Přes zimu se mu totiž většinou dařilo dobře, protože si odklízením sněhu vydělával. Když ale sněhová nadílka nebyla taková, jakou si představoval, začal vymýšlet svůj záložní plán. A funguje to. Na nedostatek hotovosti se už u něj kolemjdoucí nevymluví. A jaký je váš záložní plán, pokud nevyjde výhra v Eurojackpotu?