Zdá se, že dobře rozjetou firmu jen tak něco nezastaví. Své o tom ví i česká sklářská firma Lasvit, která je po celém světě známá svými uměleckými díly ze skla s moderními prvky. I ona se v době krize potýká s potížemi a zaměřuje se na větší zakázky. Abyste si tedy teď do své vily od Lasvitu něco objednali, museli byste nejspíš vyhrát ve Sportce. K nejčerstvějším splněným výzvám firmy patří světelná instalace, která „tančí” podle hudby v lobby luxusního hotelu St. Regis v Jakartě nebo ledová chodba butiku Cartier v Ženevě.
Firma Lasvit se nebojí zakázek za stovky milionů
S výherními výsledky Sportky se můžete stát věrnými zákazníky české firmy Lasvit. Ta si svými díly podmaňuje celý svět. Na Sedmičkách už jsme vás informovali o dvacetitunových dracích ze skla, kteří visí nad hlavami klientů jednoho tichomořského hotelu. Netradiční lustr s podobou křišťálových draků vyšel hotel na 250 milionů korun. Aktuálně firma dokončila světelnou instalaci v luxusním hotelu St. Regis v indonéské Jakartě. Na ploše asi třiceti metrů vytvořila něco jako hudebně laděný světelný systém. LED světla této instalace se rozsvěcují a zase zhasínají podle toho, jak hraje místní harfista. Instalace funguje na principu základní umělé inteligence a na projektu firma Lasvit spolupracovala s dalšími technologickými firmami z Liberecka. Za projekt si naúčtovala 220 milionů korun. Takovou částku je možné vyhrát také ve Sportce.
Firma spolupracovala i na interiérech nejštíhlejšího mrakodrapu na světě
Dalším z aktuálních projektů je zdánlivě ledová chodba v ženevském butiku Cartier, která však není vyrobena z ledu, nýbrž ze dvou tun českého skla. Dílo, které v sobě opět snoubí sklo a světlo, evokuje atmosféru švýcarských hor. Firma, která v případě těžkostí umí své výrobky instalovat i na dálku pomocí videohovorů, dokonce spolupracovala na vybavení interiéru nejužšího mrakodrapu na světě. Konkrétně pro luxusní budovu vyráběla lustry i kované plastiky. Jedno takové svítidlo vyšlo klidně i na 48 milionů korun. I za takovou cenu můžete po výhře ve Sportce nakupovat doplňky do domácnosti. Právě při této spolupráci měla firma v době covidu problém do zahraničí dostat své techniky, a tak instalaci některých výrobků řešila přes online videohovory.