«

»

Když Sportka nevychází, vrhněte se na pěstování pokojových rostlin

Foto: pixabay

O tom, že k velkým penězům se nemusíte dostat pouze skrz výherní výsledky Sportky nebo Šťastných 10, svědčí příběh třicetiletého Tonyho z Velké Británie, který doma v obýváku pěstuje vzácné druhy rostlin. Některé už dokonce dávno vyhynuly. Vlastní pílí a šikovností se Tonymu podařilo vypěstovat nový druh rostliny rhaphidophora tetrasperma variegata, které se mezi botaniky říká jednodušeji monstera. Má neobvyklý tvar listů a je o ni velký zájem. Na její listy (pomocí kterých lze rostlinu rozmnožit) se stojí fronty. Jeden jediný list mladý muž prodává za 12 tisíc liber (to je téměř 350 tisíc korun).

Doma má sbírku vzácných pokojovek, jejíž cena je nevyčíslitelná

Tony říká, že lásku k pěstování rostlin zdědil po své babičce, která na tom byla podobně. Na rozdíl od ní má však Tony ze svého koníčku i obživu. Doma má nejen vzácný druh monstery, nýbrž i další rostliny. Spousta z nich už přitom vyhynula, nebo je na pokraji vyhynutí. O jeho sbírku se zajímají botanici z celého světa. Vzhledem k tomu, že pouze za jeden jediný list rostliny inkasuje téměř 350 tisíc korun, nedovedeme si představit, jakou cenu má celá jeho sbírka. To aby raději zainvestoval také do bezpečnostního zařízení, které jeho poklad v květináčích ochrání před zloději.

Vyhrát ve Sportce může být stejně těžké, jako udržet pokojovku při životě

Stejně jako výhra ve Sportce není pro každého, ani s pěstováním pokojovek neuspěje každý. Pokud patříte mezi ty, kteří umoří i velmi odolnou a nenáročnou pokojovou rostlinu, zůstaňte raději u toho sázení. Tam máte šanci na výhru takřka bez práce.

Zoufáte si, protože žádný vzácný druh pokojovky se vám vypěstovat nedaří? Nezoufejte. Peníze vám může přihrát třeba taková tlustice. Její listy tvarem připomínají mince, a proto je tato pokojovka nazývána stromem peněz.  Kapradiny také nejsou k zahození. Tomu, kdo se o kapradinu řádně stará, se podle pověsti otevřou brány ke všem pokladům světa. K bohatství se dostanete, když budete pravidelně zalívat bambus, aukubu nebo zamiokulkas.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru