«

»

Na londýnský mikrobyt o výměře pouhých 7 m² vám dnes nebudou stačit ani tři miliony korun

Foto: Pixabay

Po výhře ve Sportce v něm nejspíš bydlet nebudete, koupit si ho však můžete do své sbírky nemovitostí, které za peníze z výhry můžete nakupovat. V Londýně existuje mikrobyt o rozměrech 7 m², který byl v roce 2017 v aukci prodán za neuvěřitelné 3 miliony. Odborníci odhadují, že kdyby se do aukce dostal teď, tahle částka vám na něj stačit nebude. No nekupte to!

Byt, který není k dlouhodobému bydlení

O tom, zda je možné tento byt dlouhodobě užívat a být v něm spokojený, mají odborníci jasno. K dlouhodobému žití tento prostor rozhodně není. Je až k nevíře, že na plochu sedmi metrů čtverečních se vleze vše, co k životu nutně potřebujete – postel, sociální zařízení, místečko, kde si můžete v uvozovkách uvařit. S žádným velkým vyvařováním však nepočítejte. Velkým plusem bytu je velké okno, které do prostoru vrhá přirozené světlo a činí mikrobyteček o něco obyvatelnějším. Jen si představte, kdyby byly tyto velmi stísněné prostory bez okna. Další výsadou je to, že se architektům i v takto malém prostoru podařilo oddělit záchod od obyvatelné části. Současný majitel bytu v lokalitě Lower Clapton v Londýně byt bere jako investici a dokonce se mu tento prostor daří pronajímat za 800 liber měsíčně (to je zhruba 22 tisíc korun). Tak co? Budete stát ve frontě zájemců o tento byt, když vám na účtu budou hovět výherní výsledky Sportky?

Trend malých bytů je na vzestupu

V dnešní době, kdy je každý metr čtvereční velice drahý a ještě dražší ve významných světových metropolích, jsou malé byty velmi oblíbené. Takto malý byt je však raritou. Být majitelem jednoho z nejmenšího bytů na světě, to se nemusí podařit každému. Každopádně po výhře ve Sportce můžete vlastnit jak tento nejmenší byt, ve kterém budete zažívat ponorku,  tak i prostorné vily, ve kterých se budete ztrácet.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru