«

»

Po výhře v loterii můžete vlastnit maják, v USA se každoročně některé majáky draží a jiné jsou dokonce zdarma

Foto: Pixabay

Kde budete bydlet, až vyhrajete v loterii Eurojackpot? Jednomu místu domov určitě říkat nebudete. Koneckonců bydlet můžete i v některém z majáků na amerických pobřežích. Federální vláda každoročně už od roku 2000 některé majáky buď rozdává zdarma, nebo je nabízí v aukci za účelem efektivnějšího spravování majetku.

Majáky zdarma vláda nabízí mimo jiné i neziskovým organizacím

Výherní výsledky Eurojackpotu jsou v nedohlednu, ale přitom tolik toužíte po romantickém bydlení v majáku? V Americe žádný problém. Stačí se podívat na letošní aktuální nabídku majáků zdarma. K dispozici je například přes deset metrů vysoký Plymouth/Gurnet maják v Massachusetts z roku 1842 nebo maják Warwic Neck ve Warwicku na Rhode Islandu z roku 1827, který se tyčí do úctyhodné výšky přes 15 a půl metru. Podmínkou toho, abyste tyto majáky dostali zdarma, je váš závazek, že se o ně budete starat, udržovat je a nadále je zpřístupňovat veřejnosti. Levné to tak úplně nebude. No jen si představte, jak nákladný může provoZ majáku být” S výhrou v Eurojacpotu by to však problém nebyl. Spíše než jednotlivcům nabízí vláda tyto majáky neziskovým organizacím, vzdělávacím organizacím, federálním, státním nebo místním vládním agenturám, které mají všechny předpoklady pro to, že maják udrží v chodu a také ho využijí.

Maják si můžete koupit v aukci a předělat ho na luxusní atypické bydlení

Že si bez výhry v Eurojackpotu dost dobře neumíte představit, že na váš nákupní seznam vůbec kdy zařadíte opravdový americký maják? Nevadí! Výhra v loterii by této představě dala reálné obrysy. Kromě majáků zdarma jsou zde ještě majáky, které jdou do aukce. Za utržené peníze pak vláda spravuje majáky, které si ve vlastnictví ponechala. Vy pak maják vlastníte a můžete si s ním dělat, co chcete. Velmi často jsou takové majáky předělávány na tematické hotely nebo atypická bydlení. Jen si představte, že by vaše letní sídlo mělo podobu majáku! Od roku 2000, kdy se majáky převádějí do jiného vlastnictví za účelem jejich udržení nebo se draží v aukci, bylo takhle převedeno asi 150 majáků. Z toho 70 šlo do aukce.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru