«

»

První iPhone se vydražil za 40 tisíc dolarů

Ilustrační foto: pixabay

Pokud bude vaše výhra v loterii Korunka milionová, nejspíš si budete moci koupit ty nejnovější iPhony na světě. Například iPhone 14 s 6,1palcovým displejem a 512 gigabitovým uložištěm pořídíte přibližně za 26 500 Kč. Tato částka vám však s výherními výsledky Korunky na vašem účtu může přijít směšná, a tak budete pokukovat po něčem dražším… v tom případě byl v říjnu na aukci k mání 15 let starý iPhone v přepočtu za téměř jeden milion korun (40 tisíc dolarů).

Do dražby šel první iPhone z roku 2007

Když byl v lednu 2007 Stevem Jobsem představen historicky první iPhone, mohli si ho zájemci koupit za 600 dolarů (zhruba 15 tisíc korun). V tu dobu ještě nikdo nemohl tušit, že o patnáct let později se ten samý a hodně zachovalý model prodá za cenu nespočet násobně vyšší, a to téměř za jeden milion korun. Pořadatelé aukce a investoři však tenhle rekord upřímně čekali. Vyvolávací cena originálně zabaleného osmi gigabitového mobilního iPhonu začínala na částce 2500 dolarů. Jelikož se ale jednalo o velmi žhavý sběratelský kousek, vyhnali zájemci konečnou cenu až na téměř 40 tisíc dolarů (v přepočtu téměř 940 tisíc korun). Na to by mohla stačit i výhra v Korunce, co říkáte? Co na tom, že takový telefon nebudete reálně používat, když jeho cena časem určitě poroste?

Určitě skvělý kup

Jak už jsme zde naťukli, pořadatelé aukce nebyli konečnou rekordní částkou draženého iPhonu vůbec překvapeni. Lepší zboží v této kategorii by totiž jen těžko hledali. Na aukci nabízený iPhone byl ve výjimečně dobrém stavu, a dokonce se prodával v originální krabici bez nálepek z aftermarketu. Telefon nebyl vůbec používaný, a tak nebylo o čem přemýšlet. Jen pro zajímavost měla první generace iPhonů 3,5palcový displej, 2 megapixelový fotoaparát a webový prohlížeč Safari. Prvně byl prodávaný se čtyř gigabitovou pamětí, později se prodávaly iPhony i s osmi gigabitovou pamětí, a ještě později i s 16 gigabitovou pamětí.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru