Sázení je v mnoha částech Indie nelegální. To ale neplatí pro stát Kérala na jihu Indie, který provozuje svou soukromou loterii. A právě do jejího tiketu vložily své nicotné úspory uklízečky z Indie. Tým jedenácti žen, které pracují v jedné firmě a které jsou zároveň i velmi dobrými kamarádkami, cítil, že musí do změny investovat. Uklízením v domácnostech a sbíráním biologicky nerozložitelného odpadu se totiž ženy slušně uživit nemohly. Výhra jackpotu ve výši 100 milionů rupií (v přepočtu 26,4 milionu korun) jim vyrazila dech, ale nesebrala vůli i nadále pracovat. A jak by výhra ve Šťastných 10 zacloumala s vámi?
To, co si vydělaly, stačilo s bídou na základní potřeby
Živit se v Indii jako uklízečka, to není nic s medem. Ženy, které teď ve svých rodinných rozpočtech mohou hýčkat slušné bohatství, to dobře věděly. Ostatně částka v přepočtu 66 Kč za den, kterou dostávaly, byla tak nuzná, že jim stěží stačila na základní potřeby. Na všechno ostatní a pro život podstatné, jako je studium nebo svatba dětí, si ženy musely brát drahé úvěry. To ale není případ skupiny jedenácti uklízeček, které se rozhodly poškádlit štěstí. Za tiket do místní a jediné široko daleko povolené loterie utratily 250 rupií (asi 66 korun). Zatímco 9 žen vložilo po 25 rupií, dvě z nich si mohly dovolit vložit jen polovinu tohoto vkladu. Všechny se dohodly na tom, že si případnou výhru podle vloženého podílu spravedlivě rozdělí. A opravdu k tomu došlo. Ženám, které vsadily méně, bylo zaručeně líto, že do hry nešly s větší odvahou. Ale co už! Ani výherní výsledky Šťastných 10 předem nehlásí, že dorazí.
Výhra jim přinesla klidné spaní
Po velké výhře ve Šťastných 10 by mnozí lidé buď přestali pracovat, nebo přinejmenším svou nevyhovující práci změnili. To ale není případ jedenácti uklízeček z Indie, které svorně tvrdí, že do práce chodit nepřestanou. Jedním z důvodů je i jejich skvělý kolektiv, díky kterému se k sázce rozhoupaly.