«

»

Od roku 2011 jeli otec a jeho dva synové v daňovém a loterijním podvodu

Foto: Pixabay

Možná by na tom byli finančně mnohem lépe, kdyby pravidelně sázeli. Oni ale na výherní výsledky Šťastných 10 či jiné loterie nevěří, a tak vsadili na svůj důvtip. Otec z Massachusetts Ali Jaafar (63) a jeho dva synové složitě vyhledávali výherce loterií a nabízeli jim výhru bez daně za svůj 10 až 25% podíl. V průběhu více jak deseti let se takhle přihlásili k výhrám za zhruba 10 milionů dolarů (234 milionů korun). Za tuto částku samozřejmě neodvedli daně, v čemž je ten největší problém. Problém, kvůli kterému byla pozastavena licence některých loterijních agentů, kteří možná mohli zasáhnout o něco dříve.

Na výherce loterií číhali díky svému podnikání s předplacenými kartami

Výhra ve Šťastných 10 je skvělá věc, pokud se však povede. Většinou bývá čekání na šťastnou trefu zdlouhavé a a někdy téměř nekonečné. I proto se libanonský přistěhovalec Ali Jaafar rozhodl jít nezákonnou cestou. Na plán ho přivedlo jeho vlastní podnikání s mobilními předplacenými kartami. Díky nim měl dobré vztahy s majitely malých obchůdků. Od těch chtěl nahlásit každou výhru v loterii, která je vyšší než 600 dolarů. Touto cestou se pak Jaafar, který do plánu zasvětil i své dva syny, dostal k samotným výhercům. Těm pak nabídl, že zařídí, aby za výhru nemuseli odvádět daň. To vše za 10 až 25% podíl. A protože často byla daň mnohem vyšší, řada výherců na toto přistoupila. Divné je, že se nebáli, že jim výherní tiket společně s výhrou bude ukradený. Pokud se na tomto domluvili, Jaafar nebo jeho synové šli s výherním tiketem přiznat výhru. Z té pak stáhli svá procenta a čistý zbytek šel výherci, který se o daně nemusel vůbec starat. A Jaafar? Ten uvedl falešné ztráty z hazardních her, což mu umožnilo vyhnout se placení daní i přes vysoký zisk. Geniální plán však v průběhu let dostával trhliny.

Rodina Aliho Jaafara byla zachycena komisí jako „vysokofrekvenční vítěz”

Je až s podivem, že plán, který se začal rozjíždět už někdy v roce 2011, praskl až po více jak deseti letech. Loterijní komise tehdy zachytili Jaafarovy jako vysokofrekvenční vítěze a už to jelo. Výhra ve Šťastných 10 může být i hořká, když podvádíte. Za daňový a loterijní podvod si teď Jaafarovi odpykávají svůj trest. Zatímco Aliho synové si ve vězení odsedí 50 a 36 měsíců, Ali vyfasoval až pětileté vězení. Všichni teď svorně přiznávají, že jsou rádi, že konečně sklapla klec, protože tento byznys byl poměrně stresující záležitostí. Po odpykání se prý znovu budou moci nadechnout. Ale tvrdili by to stejné, kdyby se na ně nepřišlo? Vždycky měli přece možnost se stresujícím podnikáním skončit, no ne?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru