«

»

Po výhře v loterii můžete vlastnit nejdražší krávu na světě za 100 milionů nebo alespoň její podíl

Foto: Pixabay

Až trefíte Eurojackpot, můžete si koupit, co budete chtít. Třeba krávu za 100 milionů. Taková totiž existuje. Jmenuje se Viatina-19 FIV Mara Imóveis a určitě byste na ní nebyli biti. Právě naopak je speciální plemeno Nelore nenáročné pro chov, odolné vůči nemocem a velmi dobře geneticky vybavené. Teď se třetinový podíl této konkrétní krávy vydražil v přepočtu za 32 milionů korun. Za celý kus byste tak zaplatili bezmála 100 milionů.

Více než skvělá investice

Koho by napadlo, že mu výherní výsledky Eurojackpotu nasadí farmářské holínky a dají vidle do ruky? Stát se může cokoliv. Nicméně farmaření s nelorskými krávami je úplně o něčem jiném. Jsou totiž velmi výnosné. Už jen za půl mililitru spermií nelorských býků si můžete účtovat v přepočtu 108 tisíc korun. Přitom minulý rok byl poloviční podíl nelorské krávy vydražen za 17,7 milionu korun. Teď se pouhá její třetina prodala v přepočtu za 32 milionů. Je tak vidět, že její cena jde strmě vzhůru.  Nelorské krávy jsou výjimečné kvůli řadě faktorů. Hlavní je jejich genetická výbava, která je činí méně náchylnými na nemoci.

Nelorské krávy jsou genetickým zázrakem

Nelorské krávy také mají více potních žláz, a proto mají mnohem lepší termoregulaci než jiné krávy. Jen tak se vám nepřehřejí ani na teplých pastvinách. A co se kvality jejich píce týče, také si s tím nemusíte lámat hlavu. Nelorské krávy nejsou vybíravé, a to díky svému efektivnímu metabolismu, který jim umožňuje dobře zpracovat i méně kvalitní píci. Kráva Viatina-19 FIV Mara Imóveis je tedy sama o sobě výhrou. Co naplat, že budete muset napřed trefit Eurojackpot, aby vám ona mohla říkat pane. Na závěr ještě dodáme, že kráva je původem z Indie a v Brazílii toto plemeno tvoří až 80 % všech tam chovaných krav.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru